Rzym Porady praktyczne

Koloseum, Rzym

Koloseum, Rzym

RZYM Porady Praktyczne

TANIE LOTY DO RZYMU

Loty do Rzymu z Polski trafiają się nawet w cenie 158 zł w dwie strony. Oferuję pomoc przy szukaniu tanich połączeń (zajmuję się tym zawodowo). Kontakt: 693461922 lub patryk_szymanski@tlen.pl

Polecam korzystanie z porównywarki cen Skyscanner.

TANIE NOCLEGI W RZYMIE

Rzym jest tańszy niż można się spodziewać. Udało mi się znaleźć pokój w Lazio za 120 zł/noc dla 3 osób (40zł/os/noc). Ceny, które podaje to najniższe jakie udało mi się znaleźć. Mogą różnić się w zależności od terminu.

Airbnb.pl:

Hotele w Rzymie – W Rzymie można trafić dobrej jakości 3* lub 4* hotel w centrum miasta:

CENY

Co w Rzymie można zobaczyć za darmo?

 • Darmowe jest wejście na plac Św. Piotra w Watykanie oraz do Bazyliki Św. Piotra, gdzie znajduje się m.in grób Jana Pawła II.
 • Udostępnione za darmo są takie słynne atrakcje Rzymu jak: Usta Prawdy, Panteon, Schody Hiszpańskie, Fontanna Di Trevi i Il Vittoriano.
 • Muzea Watykańskie udostępniane są za darmo w ostatnią niedzielę miesiąca – obejmuje to także Kaplicę Sykstyńską.

Ceny, które warto znać planując podróż do Rzymu

 • Jednorazowy przejazd metrem – 1,50 Euro
 • 7 dniowy bilet (CiS) obejmujący metro oraz autobusy i tramwaje – 24 Euro (opłaca się nawet przy krótszym niż 7 dni pobycie)
 • Bilet RomaPass – 30 Euro
 • Bilet Archeologia Card – 23 Euro
 • Bilet Appia Antica Card – 6 Euro

Jak zaoszczędzić w Rzymie?

Karta turystyczna RomaPass –  obejmuje wszystkie muzea państwowe w Rzymie. Koszt – 30 Euro.

Karta muzealna Archeologia Card. Zapewnia wstęp do: Koloseum, Forum Romanum i Palatynu, Term Karakalli, Villa dei Quintili, Mauzoleum Cecilii Metelli oraz Museo Nazionale Romano. Koszt – 23 Euro.

Karta muzealna Appia Antica Card – dotyczy odwiedzających atrakcje przy najstarszej ulicy Rzymu – Appia Antica. Zapewnia wstęp do: Term Karakalli, Villa dei Quintili, Mauzoleum Cecilii Metelli. Koszt – 6 Euro.

Wybierając się do innych miast we Włoszech warto skorzystać z oferty sieci autobusów Megabus, która oferuje połączenia nawet za 1 EUR.

ADRESY

TRANSPORT Z/NA LOTNISKO

Na lotniskach łatwo nadziać się na koszty transportu do miasta. We wszystkich dużych miastach między lotniskiem a centrum kursują drogie busy, których koszt może oscylować w granicach nawet 20 Euro. Ważne, aby pamiętać, że z każdego lotniska na pewno odchodzi miejski transport – najczęściej autobus, którego koszt przejazdu jest identyczny z kosztem biletu miejskiego. Rzadko do lotnisk (zwłaszcza międzynarodowych) da dojechać się metrem. Najlepiej znaleźć punkt z informacją i zapytać o najtańszą opcję dojazdu do miasta.

Z obu Rzymskich lotnisk – Fiumicino i Ciampino – da się dojechać do miasta autobusem w cenie 4-6 Euro, w zależności od sezonu. Autobus dowiezie nas do stacji Termini (główny węzeł komunikacyjny Rzymu), skąd można przesiąść się do metra.

Na lotnisko dostaniemy się również ze stacji Termini, busy stoją na zewnątrz, przy Via Giovani Giolitti. Koszt jest ten sam (4-6 Euro), a busy odchodzą co kilkanaście minut.

12 komentarzy

 1. hmm a ile wyniósł przejazd z lotniska do Rzymu i z powrotem?

 2. s ten przejazd z Lotniska Fiumicino czy Ciampino? metrem, jakimś autobusem czy innym cudem techniki? :)

  • patrykszymanski

   Fiumicino, autobusem – koszt to 4-6 euro w zależności od sezonu. Metro nie dojeżdża ani do jednego, ani drugiego lotniska – najlepiej dostać się autobusem do stacji Termini i tam przesiąść się do metra.

 3. Wybieram się do Rzymu w połowie października i zastanawiam nad kupnem Archeologia Card. Da się kupić tą kartę przez neta? Z jakiegoś zaufanego źródła? Wiem, że można kupić na miejscu, ale wolałabym mieć wcześniej. :)

 4. Może to głupie pytanie, ale na stronie nie udało mi się znaleźć odpowiedzi. Czy na airbnb ceny za mieszkanie/apartament kilkuosobowy podane są za całość, czy za osobę?

 5. Dziękuję za pomoc:)

 6. Paweł Grabowski

  Cześć! Mam pytanie dotyczące dojazdu do centrum Rzymu z lotniska Ciampino. W internecie można znaleźć informacje o taksówkach miejskich, które mają stałą cenę, 30EUR z Ciampino do dowolnego miejsca w obrębie Murów Aureliana. Czy faktycznie można liczyć na stałą cenę, czy raczej okantuje turystę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *