Autor

Patryk Szymański – Kulturoznawca, filmoznawca i teatrolog, specjalista od nowych mediów. Freelancer i copywriter. Podróżnik, fotograf i kochanek. Pracę magisterską poświęcił tematowi zróżnicowania kulturowego Nowego Jorku na przykładzie filmów Spike’a Lee, Martina Scorsese oraz Woody’ego Allena. Na maturze (starej) wybrał temat dotyczący poezji jako zwierciadła uczuć. W podstawówce dostał 5 za wypracowanie, w którym wykorzystać należało przynajmniej trzy związki frazeologiczne. Nie notowany, rozmiar buta 43, stosunek do służby wojskowej uregulowany.

 

KONTAKT/WSPÓŁPRACA

patryk_szymanski@tlen.pl

+48 693 461 922

FACEBOOK

TWITTER

JAK TANIO PODRÓŻOWAĆ?

Zaufały mi takie firmy jak: HotelsCombinedWimdu, HRS, Itaka, I-film

OSIĄGNIĘCIA

PUBLIKACJE

  • Publikacja tekstu „Dał nam przykład Bonaparte” w kwartalniku Tatry nr 3/2013.
  • Publikacja tekstu „Hamer. Dzikie plemię Doliny Omo” w magazynie Nomada nr 1/2016
  • Publikacja tekstu „Rumunia jeszcze prawdziwa” w czasopiśmie Dookoła Świata nr 1-2/2013.
  • Wyróżnienie tekstu „Rumunia jeszcze prawdziwa” w konkursie na tekst podróżniczy II Bydgoskiego Festiwalu „Podróżnicy„.
  • Publikacje tekstów w czasopiśmie kulturalnym „Prowincja„.
  • Publikacja tekstu „The Big Apple Dream” w pamflecie informacyjnym programu CampAmerica.
  • Publikacja tekstu „Work & Travel” w portalu Onet.pl.
  • Seria publikacji w portalu Peron4.pl.
  • Publikacja tekstu „Wśród ośnieżonych szczytów Tatr” w magazynie Coolmag.

FOTOGRAFIA

ORGANIZACJA/PRELEKCJE

MEDIA

===============================================================================

Kopiowane całości lub fragmentów tekstów bez zgody autora zabronione.

Wszelkie prawa autorskie do zdjęć i tekstów w myśl ustawy z dnia 4 lutego 1994r. Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83 z późn. zm. należą do właściciela strony i nie mogą być wykorzystywane bez jego zgody w celach prywatnych lub komercyjnych. Użycie zdjęć lub tekstów bez pisemnej zgody autora jest jednoznaczne ze zgodą na uiszczenie wyznaczonej przez autora opłaty. Wszelkie przedruki, zapożyczenia itp. naruszenia będą bezzwłocznie zgłaszane do odpowiednich organów.

Fandango - logo

Fandango – logo

FANDANGO

1. Sensem podróży jest nie dotarcie do wyznaczonego celu ale samo przebywanie w drodze. To droga określa nas i pozwala nam spełniać marzenia. Jeśli marzeniem jest cel, wówczas jego spełnienie trwa zaledwie kilka chwil. Jeśli marzeniem jest droga – spełniamy się całe życie.

2. „Fandango”, reż. Kevin Reynolds, film z rocznika 1985, podobnie jak autor tej strony.

15 maja 1971 roku. Austin,Texas. The Groovers to grupa, którą tworzy pięciu przyjaciół: Gardner, Phil, Kenneth, Dorman i Lester. Podczas imprezy zorganizowanej w związku z ukończeniem college’u wychodzi na jaw, że z powodu słabych wyników w szkole, Gardner i Kenneth zostają powołani do wojska, za kilka dni wyjadą więc do Wietnamu. Kenneth jest tak załamany, że „odwołał” nawet ślub, ze swoją narzeczoną. Nadszedł czas wykorzystania ostatnich przywilejów młodości. Przyjaciele decydują się na pożegnalną podróż, której celem jest odkopanie świętego Grooversa, „staruszka”, który znajduje się na granicy z Meksykiem. Podróż staje się celem. Zaczyna się Fandango.

3. Fandango – hiszpański taniec ludowy na 3/8 w rytmie właściwym, ostro wybijanym kastanietami i z towarzyszeniem gitary. Para tańcząca oddala się od siebie i przybliża w ruchach bardzo swobodnych, nie obejmując się jednak wcale.

Taniec ten wykonywany jest podczas obchodów dnia św. Patryka.

Patryk Szymański Fandango - logo

Fandango

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *