Restauracje Greenwich Village

W każdym lokalu w Stanach Zjednoczonych można za darmo otrzymać szklankę wody. Zwykłej, mokrej, gaszącej pragnienie wody. Nie trzeba za to płacić. W restauracjach wodę otrzymuje się od razu przy stoliku, a kelnerka dba by nam jej nie brakowało. W fast foodach można poprosić o kubeczek wody, a ekspedientka uśmiechnięta lub nie poda nam go bezpłatnie. W parkach woda dostępna jest w dozownikach, do których w gorące dni ciągną się nieskończone kolejki. „To jest najpiękniejsze w tym kraju”, powiedział mi kiedyś mój polski przyjaciel, „że zawsze możesz napić się tu wody”. W czasach, gdy za darmo to można jedynie po pysku dostać, szklanka wody to dużo.

Greenwich Village

Greenwich Village

Greenwich Village to okolica, która słynie ze swoich restauracji i kawiarnii. Małe lokaliki, rozsiane w zacienionych alejkach jednej z najbardziej zielonych dzielnic miasta, w gorące dni przyzywają klimatyzacją i mrożoną kawą, w zimne natomiast kubkiem gorącej czekolady i ciepłym panini. Oto mała lista restauracji, które sam miałem przyjemność odwiedzić podczas moich wizyt w Nowym Jorku.

La Bonbonniere

La Bonbonniere

La Bonbonniere – Diner, na którego witrynie zobaczyć można wycięty z gazety wywiad z jedną z mieszkanek okolicy, która stwierdza, że to właśnie to miejsce należy do jej ulubionych w mieście. Bardziej niż na kawę opłaca się przyjść tu na śniadanie, lunch czy kolację. Siedząc przy stoliczku na zewnątrz można wczuć się w atmosferę Greenwich. Jajecznica zdecydowanie zbyt mała jak na taką cenę, ale tosty francuskie na prawdę dobre.

Lokalizacja: 8 Aveniue, pomiędzy W 12th Street, a Jane Street.

.

Cafe Condesa

Cafe Condesa

Cafe Condesa – Kawiarnia, choć tutaj żaden lokal nie specjalizuje się w parzeniu kawy więc można w Condesa Cafe zarówno napić się wina jak i zjeść dobry lunch. Uwagę zwraca obraz pani lekkich obyczajów, obok której wielkimi literami napisano po prostu „puta”. Do kawy polecam croissanta, którego podają tutaj na ciepło z małym dodatkiem dżemu.

Lokalizacja: Skrzyżowanie W 10th i W 14th Streets, obok 7 Avenue.

.

.

Cafe Angelique

Cafe Angelique

Cafe Angelique – Lokal o nieco zaniedbanym wnętrzu, gdzie usiąść można jednak w uroczym kąciku przy samym oknie z widokiem na małe, „nowojorskie” skrzyżowanie. Na ścianach obrazy przedstawiające Wenecję przybliżać mają klimat kawiarenek włoskich. Przyjemnie posiedzieć na zewnątrz, zwłaszcza w słoneczne dni, popijając jedną z tutejszych mrożonych kaw.

Lokalizacja: Róg Groove Street i Bleecker Street.

.

.

Jekyll and Hyde

Jekyll and Hyde

Jekyll and Hyde – Pub, którego nazwa mówi wszystko o jego wystroju: na ścianach maski potworów z klasycznych filmów grozy, w ramkach wycinki gazet i recenzje tychże filmów. Gdy zapytałem o łazienkę, usłyszałem „druga szafa po lewej” – i faktycznie, za regałem w korytarzu na końcu lokalu mieści się „tajne przejście” do ubikacji. Serwują tu kilka dobrych piw.

Lokalizacja: 7 Avenue, pomiędzy Groove i Barrow Street.

.

.

Bonsignour

Bonsignour

Bonsignour – Mała, urocza kawiarenka, w której wnętrzu mieszczą się zaledwie trzy stoliczki. Bardzo przyjemny wystrój i atmosfera, wyczuwalna zwłaszcza gdy siedząc na zewnątrz podziwia się gwarną ósmą przecznicę. Dobra kawa, bardzo dobre sałatki. Bywalcem lokalu jest Casey Siemaszko, aktor znany fanom filmu „Stand by me” oraz serialu „Law and Order”.

Lokalizacja: Skrzyżowanie Jane Street i 8 Avenue.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *